Skuteczność kuracji wkładakmi ortopedycznymi ICBŁącząc w sobie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z doświadczeniem w zakresie medycznej znajomości dysfunkcji kończyn dolnych, Termoplastyczne Ortezy ICB oferują doskonałą skuteczność terapeutyczną. Ulga jest odczuwalna już po 5 minutach od założenia.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała (?biomechaniki?) u samych podstaw ? stóp (supinacja). Nasze stopy miały nam służyć na różnych powierzchniach, na przykład piasku lub ziemi ? a nie na twardym betonie.

Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków ? stan ten nazywamy ?nadmierną pronacją?. Problem ten dotyczy nawet 80% populacji. Ponieważ nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów.

%

populacji cierpi z powodu nadmiernej pronacji

s

Do objawów, które mogą świadczyć o nadmiernej pronacji i deformacji budowy stopy zaliczamy:

  • Odciski i zrogowacenia
  • Bóle stóp
  • Ostrogi piętowe
  • Bóle kolan
  • Zapalenie okostnej goleni
  • Bóle bioder
  • Zmęczenie, ból nóg
  • Bóle w dolnej części kręgosłupa
  • Płaskostopie
Właściwe leczenie tych schorzeń wymaga przyjrzenia się ich przyczynom, a nie samym objawom. Aby przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie konieczne jest skorygowanie nadmiernej pronacji poprzez supinację stopy. Obecnie jesteśmy świadkami światowej rewolucji w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych przez nadmierną pronację, a rewolucją tą kieruje ICB i jego wyjątkowe, chronione patentem Termoplastyczne Ortezy.

Zobacz krótki film, który mówi jak nasze wkładki mogą Ci pomóc:

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne o Podwójnej Gęstości ICB ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Termoplastyczne Ortezy ICB można również przepisać w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które, pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.
Ortopedyczne wkładki ICB są termoplastyczne, co oznacza, że dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta odbywa się “na ciepło”.
Specjalistyczne wkładki ortopedyczne ICB występują we wszystkich typach i rozmiarach. Istnieją nawet wkładki specjalnie dopasowane do butów na wysokim obcasie.
W celu uzyskania precyzyjnego obrazu diagnostycznego, posługujemy się nowoczesnym komputerowym obrazowaniem wad stóp, przy pomocy platformy podobaroskopowej FootWorks.

Dowiedz się więcej

na temat komputerowego badania stóp.

Pokrewne usługi:

Elektroterapia

Celem elektroterapii jest zwiększenie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie ? złagodzenie bólu. Elektroterapia znacząco przyspiesza wchłanianie różnego rodzaju obrzęków i wysięków. W elektroterapii do leczenia wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

czytaj dalej

Komputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, przy pomocy platformy podobaroskopowej. Dzięki niemu możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych wad postawy, wynikających ze zmian w budowie stopy, takich jak płaskostopie podłużne, poprzeczne, koślawość i szpotawość stóp. Badanie to wykonywane jest nie tylko w postawie statycznej, ale także w ruchu (przejście przez platformę), co umożliwia dalszą analizę nieprawidłowości w układania stóp podczas chodzenia.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest