Skuteczność kuracji wkładakmi ortopedycznymi ICBŁącząc w sobie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z doświadczeniem w zakresie medycznej znajomości dysfunkcji kończyn dolnych, Termoplastyczne Ortezy ICB oferują doskonałą skuteczność terapeutyczną. Ulga jest odczuwalna już po 5 minutach od założenia.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała (?biomechaniki?) u samych podstaw ? stóp (supinacja). Nasze stopy miały nam służyć na różnych powierzchniach, na przykład piasku lub ziemi ? a nie na twardym betonie.

Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków ? stan ten nazywamy ?nadmierną pronacją?. Problem ten dotyczy nawet 80% populacji. Ponieważ nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów.

%

populacji cierpi z powodu nadmiernej pronacji

s

Do objawów, które mogą świadczyć o nadmiernej pronacji i deformacji budowy stopy zaliczamy:

  • Odciski i zrogowacenia
  • Bóle stóp
  • Ostrogi piętowe
  • Bóle kolan
  • Zapalenie okostnej goleni
  • Bóle bioder
  • Zmęczenie, ból nóg
  • Bóle w dolnej części kręgosłupa
  • Płaskostopie
Właściwe leczenie tych schorzeń wymaga przyjrzenia się ich przyczynom, a nie samym objawom. Aby przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie konieczne jest skorygowanie nadmiernej pronacji poprzez supinację stopy. Obecnie jesteśmy świadkami światowej rewolucji w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych przez nadmierną pronację, a rewolucją tą kieruje ICB i jego wyjątkowe, chronione patentem Termoplastyczne Ortezy.

Zobacz krótki film, który mówi jak nasze wkładki mogą Ci pomóc:

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne o Podwójnej Gęstości ICB ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Termoplastyczne Ortezy ICB można również przepisać w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które, pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.
Ortopedyczne wkładki ICB są termoplastyczne, co oznacza, że dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta odbywa się „na ciepło”.
Specjalistyczne wkładki ortopedyczne ICB występują we wszystkich typach i rozmiarach. Istnieją nawet wkładki specjalnie dopasowane do butów na wysokim obcasie.
W celu uzyskania precyzyjnego obrazu diagnostycznego, posługujemy się nowoczesnym komputerowym obrazowaniem wad stóp, przy pomocy platformy podobaroskopowej FootWorks.

Dowiedz się więcej

na temat komputerowego badania stóp.

Pokrewne usługi:

Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwiękami określa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Efekt terapeutyczny powstaje dzięki pochłanianiu energii przez tkanki w trakcie zabiegu. W ich wyniku uzyskuje się określone efekty biologiczne, które są podstawą leczniczego działania ultradźwięków, wywołujących określone skutki terapeutyczne. Nasz Gabinet wykonuje zabiegi ultradźwiękowe przy pomocy wysokiej klasy aparatu do terapii ultradźwiękowej Sonaris firmy Astar.

czytaj dalej
Elektroterapia

Elektroterapia

Celem elektroterapii jest zwiększenie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie ? złagodzenie bólu. Elektroterapia znacząco przyspiesza wchłanianie różnego rodzaju obrzęków i wysięków. W elektroterapii do leczenia wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

czytaj dalej
Komputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, przy pomocy platformy podobaroskopowej. Dzięki niemu możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych wad postawy, wynikających ze zmian w budowie stopy, takich jak płaskostopie podłużne, poprzeczne, koślawość i szpotawość stóp. Badanie to wykonywane jest nie tylko w postawie statycznej, ale także w ruchu (przejście przez platformę), co umożliwia dalszą analizę nieprawidłowości w układania stóp podczas chodzenia.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest