Komputerowe badanie stóp to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, przy pomocy platformy podobaroskopowej. Dzięki niemu możliwe jest wczesne wykrycie ewentualnych wad postawy, wynikających ze zmian w budowie stopy, takich jak płaskostopie podłużne, poprzeczne, koślawość i szpotawość stóp. Badanie to wykonywane jest nie tylko w postawie statycznej, ale także w ruchu (przejście przez platformę), co umożliwia dalszą analizę nieprawidłowości w układania stóp podczas chodzenia.

Wynik badania udostępniany jest pacjentowi w formie wydruku wraz z fachowym objaśnieniem oraz propozycją dalszego przebiegu ewentualnego leczenia (np. przy pomocy termoplastycznych wkładek ortopedycznych).

Dlaczego badanie stóp jest tak ważne?

Ponieważ od prawidłowego ustawienia stóp zależy właściwa postawa lub jej brak.

Na przykład, koślawość stóp pociąga za sobą wykrzywienie kolan do wewnątrz (koślawość kolan) i odwrotnie ? szpotawość stóp powoduje uciekanie kolan na zewnątrz (szpotawość kolan).

Niewłaściwe ustawianie stóp może też mieć wpływ na problemy z biodrami, ułożeniem miednicy, skoliozą kręgosłupa, a nawet wadami zgryzu.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne o Podwójnej Gęstości ICB

ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Termoplastyczne Ortezy ICB można również przepisać w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które, pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na temat wkładek:

Dowiedz się więcej

na temat Termoplastycznych Wkładek ICB do butów.

Pokrewne usługi:

Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwiękami określa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Efekt terapeutyczny powstaje dzięki pochłanianiu energii przez tkanki w trakcie zabiegu. W ich wyniku uzyskuje się określone efekty biologiczne, które są podstawą leczniczego działania ultradźwięków, wywołujących określone skutki terapeutyczne. Nasz Gabinet wykonuje zabiegi ultradźwiękowe przy pomocy wysokiej klasy aparatu do terapii ultradźwiękowej Sonaris firmy Astar.

czytaj dalej
Elektroterapia

Elektroterapia

Celem elektroterapii jest zwiększenie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie ? złagodzenie bólu. Elektroterapia znacząco przyspiesza wchłanianie różnego rodzaju obrzęków i wysięków. W elektroterapii do leczenia wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest